Formiran tim za praćenje – cilj blagovremena reakcija

23.03.2020.

Opštinski Štab za vanredne situacije u Višegradu donio je odluku o formiranju Tima za praćenje, koji čine policijski predstavnik, zdravstveni inspektor, psiholog i epidemiolog, koji će biti zaduženi da blagovremeno reaguju u slučaju prvog kontakta i pojave virusa korona u ovoj lokalnoj zajednici.

Na Štabu je istaknuto da je cilj ovom tima da se u slučaju pojave zaražene osobe odreaguje što prije i da sve kontakte nultog pacijenta pokušaju pronaći i radi preduzimanja daljih mjera.

Zaključak Štaba je i da su svi građani koji dolaze u Višegrad iz opština BiH, u kojima su registrovani slučajevi virusa korona, dužni da koriste zaštitne maske i rukavice na javnim mjestima.

„Sva vozila koja dolaze u Višegrad iz opština u kojima su registrovani slučajevi zaraze virusom korona dužni su da izvrše dezinfekciju na sanitarnom punktu u Nezucima“, navode iz Štaba i dodaju da će lica koja ne budu poštovala mjere zabrane biti sankcionisana.

SRNA