Požar pod kontrolom

19.03.2020.

Požar koji je izbio na području višegradskih naselja Osojnica i Donja Lijeska u potpunosti je pod kontrolom i ne bi trebalo da bude daljeg širenja vatre, rekao je rukovodilac Teritorijalne vatrogasne jedinice Višegrad Željko Milošević.

„Granice požarišta su stabilizovane i pod stalnim su nadzorom, na nekim mjestima još ima dogorijevanja u sredini, ali nema otvorenog plamena i opasnosti od daljeg širenja“, istakao je Milošević.

On je naveo da je u lokalizovanju požara, koji je juče izbio, učestvovalo pet vatrogasaca sa dva vozila, uz podršku osam radnika Šumskog gazdinstva „Panos“.

Milošević je još jednom apelovao da se građani uzdrže od paljenja.

„Angažovanjem vatrogasnih jedinica pojedini građani u periodu borbe protiv virusa korone ostaju bez vode za piće. Budimo solidarni i obratimo pažnju na probleme koji nas prate ovih dana“, naglasio je Milošević.

SRNA