Zaraženih nema, 35 osoba u kućnoj izolaciji

16.03.2020.

U Višegradu nema zaraženih virusom korona, a u kućnoj izolaciji je 35 osoba, rekla je Srni direktor višegradskog Doma zdravlja Snežana Đurović.

Ona je naglasila da su u izolaciji osobe koje su posjetile zemlje u kojima postoje žarišta virusa korona, nemaju simptome bolesti, ali su pod nadzorom 14 dana.

Đurovićeva je naglasila da je potrebno da se svi koji su bili van granica Republike Srpske ili u kontaktu sa licima koja su došla iz drugih zemalja, jave porodičnom ljekaru ili službi Doma zdravlja Višegrad.

„U Domu zdravlja Višegrad postoji prostor za karantin, a u slučaju veće potrebe tu je i ambulanta u Dobrunu“, dodala je Đurovićeva.

Đurovićeva je poručila da nema razloga za paniku i da zdravstvene ustanove u Republici Srpskoj preduzimaju sve neophodne mjere.

SRNA