Počelo vanredno pranje saobraćajnica i pješačkih staza

16.03.2020.

Preventivno pranje ulica i pješačkih zona u Višegradu, s ciljem prevencije širenja virusa korona, počelo je danas u ovoj lokalnoj zajednici, rekao je Srni direktor lokalnog Komunalnog preduzeća „Komunalac“ Predrag Blagojević.

Blagojević je naveo da se pranje realizuje u saradnji sa pripadnicima Teritorijalne vatrogasne jedinice opštine Višegrad, uz koordinaciju predstavnika opštine.

„Cilj je da se kompletno opere Višegrad, kao i naselja Bikavac, Garča, prostor oko željezničke stanice, Crnča i druga naselja“, naglasio je Blagojević.

On je apelovao da se stanovnici pridržavaju mjera koje su donesene, da situaciju shvate ozbiljno i ne ometaju komunalce i vatrogasce u čišćenju i pranju.

Štab za vanredne situacije opštine Višegrad donio je odluku o pranju svih ulica i trotoara.

SRNA