Održano predavanje o malim hidroelektranama

03.03.2020.

U Višegradu je održano predavanje o izgradnji malih hidroelektrana i o alternativnim načinima proizvodnje električne energije, na kome su govorili eminentni stručnjaci iz ove oblasti.

Predsjednik „Eko centra“ iz Višegrada Dejan Furtula koji je i organizator predavanja, rekao je da je cilj predavanja buđenje svijesti o ekološkim problemima i izgradnji mini-hidrocentrala.

Na skupu su govorili profesor Šumarskog fakulteta Univerziteta u Beogradu Ratko Ristić, koji je rekao da je došao u Višegrad kako bi upoznao javnost o tome šta su male hidroelektrane, kakav uticaj imaju na životnu sredinu, koliko je to javni interes.

On je dodao da istraživanja pokazuju da male hidroelektrane daju malo energije.

Na predavanju su govorili ispred Pokreta „Odbranimo reke Stare planine“ Aleksandar Jovanović, član Eko-akcije iz Sarajeva Anes Podić.

SRNA