U petak predavanje istoričara Borivoja Miloševića

26.11.2019.

Istoričar Borivije Milošević održaće u petak, 29. novembra, u Andrićevom institutu u Andrićgradu predavanje o temi „Pravoslavlje u BiH od obnove Pećke patrijaršije do 1918. godine“, povodom osam vijekova autokefalnosti Srpske pravoslavne crkve.

Milošević je autor dvije monografije i dvadesetak naučnih radova u kojima se primarno bavi proučavanjem istorije Srpske pravoslavne crkve, školskih i vjerskih prilika u BiH tokom austrougarske uprave, Prvim svjetskim ratom i uopšte prostorom Bosanske Krajine u novom vijeku.

Učesnik je više naučnih skupova i konferencija u organizaciji Filozofskog fakulteta u Banjaluci, Srpske akademije nauka i umjetnosti, Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske, Andrićevog instituta u Andrićgradu i Arhiva Republike Srpske.

Potpredsjednik je Udruženja istoričara Republike Srpske „Milorad Ekmečić“.

Predavanje će početi u 19.00 časova.

SRNA