Obilježena godišnjica Direkcije za izgradnju i razvoj

12.11.2019.

Javno preduzeće Direkcija za izgradnju i razvoj obilježilo je danas godišnjicu svog rada.

Direktor ovog preduzeća Gospava Krsmanović rekla je da je preduzeće osnovano odlukom Skupštine opštine Višegrad.

„Djelatnosti kojima se bavimo su upravljanje parking prostorima, upravljanje dječijim igralištima, evidencijom poslovnih prostora opštine i komunalnim naknadama, kao i računovodstveno – informatičkim uslugama“, istakla je Krsmanovićeva.

Ona je dodala da uspješno obavljaju poslove koji su im povjereni i da izvršavaju na vrijeme obaveze prema radnicima i dobavljačima.

Krsmanovićeva je istakla da očekuje da će preduzeće ovu poslovnu godinu završiti uspješno.

Izvršni direktor administrativnog sektora Marko Nikitović rekao je da je ovo preduzeće svoje aktivnosti između ostalog usmjerilo i na pružanje usluge naplate parkiranja.

„Trudimo se da poboljšamo rad parking servisa, povećali smo prihod u odnosu na prethodnu godinu i u toku je nabavka rampi“, naveo je Nikitović.

Preduzeće Direkcija za izgradnju i razvoj zapošljava 24 radnika.