Opština sa 100.000 KM sufinansira saniranje zgrada

01.11.2019.

Opština Višegrad raspisala je javni poziv za registrovane zajednice etažnih vlasnika za sufinansiranje saniranja zgrada u idućoj godini za šta je izdvojila 100.000 KM.
Načelnik opštinskog Odjeljenja za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove Aleksandar Đukanović rekao je da radove na objektima koji imaju oštećenja, a podrazumijevaju zamjenu dotrajalih streha, oluka, fasada, opština sufinsira sa 70 odsto, a zajednica etažnih vlasnika sa 30.

On je naveo da zamjenu stolarije i svjetlarnika i izradu termičke fasada opština sufinansira 50 odsto, a zajednica etažnih vlasnika 50 odsto.

Prema njegovim riječima, radove koji obuhvataju bojenje fasada sa 30 odsto sufinansira opština, a 70 odsto zajednica etažnih vlasnika.

„Ovaj poziv zasniva se na odluci koju je usvojila Skupština opštine Višegrad“, precizirao je Đukanović.

On je rekao da je rok za prijavljivanje na javni poziv 29. novembar, a prijava se može preuzeti na info-pultu i sajtu opštine Višegrad.

SRNA