Uređeno dječije igralište u Dušču

01.10.2019.

U današnjoj akciji čišćenja i uređenja dječijeg igrališta u višegradskom naselju Dušče učestvovali su zaposleni u Direkciji za izgradnju i razvoj, radnici preduzeća „Hidroelektrane na Drini“, kao i sportisti iz ove opštine.
Jadranko Janjić iz Direkcije za izgradnju i razvoj rekao je da je ovo završna akcija za ovu godinu i dodao da su uređeni fudbalski i košarkaški teren.

On je napomenuo da je do sada uređeno osam sportskih terena.

Miljan Babić iz Javne sportske ustanove „Drina“ rekao je da su iscrtane linije za fudbal i košarku, te uređen pomoćni mobilijar.

„Uklonili smo šiblje sa terena, sklonili smo golove koji nisu u upotrebi i narednih dana postavićemo nove“, dodao je Babić.

On je istakao da je cilj akcije da se podigne svijest kod mladih o očuvanju životne sredine i o tome koliko je važna fizička aktivnost.

Inicijator uređenja sportskih terena je opština Višegrad.

SRNA