Besplatni preventivni pregledi

30.09.2019.

Ljekari Doma zdravlja Višegrad organizovali su besplatne preventivne preglede za građane, povodom Svjetskog dana srca.
Direktor Doma zdravlja Višegrad Snežana Đurović rekla je da je ova aktivnost organizovana sa ciljem da se podigne svijest građana o kardiovaskularnim bolestima.

„Glavni cilj ovogodišnje kampanje je promocija svih oblika fizičke aktivnosti“, istakla je Đurovićeva.

Ona je napomenula da je većina kardiovaskularnih bolesti uzrokovana faktorima rizika koji se mogu kontrolisati i liječiti kao što su visok krvni pritisak, visok nivo holesterola, prekomjerna uhranjenost, upotreba duvana, fizička neaktivnost i šećerna bolest.

Đurovićeva je istakla da radnici Doma zdravlja jednom sedmično ispred Doma kulture u Višegradu vrše besplatno mjerenje pritiska i šećera u krvi.

Ona je pozvala građane da dođu na prevetivne preglede i da svakodnevno brinu o svom zdravlju.

SRNA