Otvoren Prvi sajam rukotvorina „Da se ne zaboravi“

28.09.2019.

Na Vizanijskom trgu u Andrićgradu danas je otvoren Prvi sajam rukotvorina pod nazivom „Da se ne zaboravi“ na kome se okupilo oko 30 izlagača.

Svoje proizvode izložili su predstavnici Višegradske kuće, a među njima su ručni radovi, domaća hrana, pića i program prirodne kozmetike.

Iz Udruženja „Moj prijatelj“ kažu da su izložili šalove, kape, nakit, kutije i sve ono što su članovi udruženja i njihov roditelji pravili.

Sajam je otvorio načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević, koji je istakao da je riječ o posebnoj manifestaciji, jer svi koji se bave kućnom radinosti imaju priliku da pokažu svoje radove.

On je istakao da je opština podržala ovaj Sajam, koji će postati tradicionalna manifestacija.

Organizator Sajma je Sekcija kućne radinosti Srpskog sokolskog društva „Soko“ iz Dobruna, čiji predsjednik Branka Čarapić kaže da im je cilj da okupe što veći broj žena da bi svojim radom sačuvale od zaborava načine kako se tka, plete, šije, veze i tako doprinijele očuvanju materijalne baštine.

Sekcija je formirana 2006. godine, a za podršku zahvaljuju opštini Višegrad i bratsvu manastira Dobrunska Rijeka.

SRNA