Uskoro deminiranje trase puta Miloševići – Stari Brod

26.08.2019.

Izviđanje za deminiranje puta od sela Miloševići do sela Stari Brod, biće izvršeno u četvrtak, 29. avgusta, rekao je danas u Višegradu pomoćnik direktora Republičke uprave Civilne zaštite za deminiranje Dragan Kos.

„Deminiranje lokacije je uslov za rekonstrukciju puta prema Starom Brodu, čime se omogućava drumski pristup istorijskoj i kulturnoj sredini. Pristup lokaciji za deminiranje je jako težak“, istakao je Kos nakon sastanka sa načelnikom opštine Višegrad Mladenom Đurevićem i načelnikom Rogatice Miloradom Jagodićem.

Đurević je podsjetio da će opštine Višegrad i Rogatica uz pomoć Vlade Republike Srpske izvršiti rekonstrukciju ove trase.

„Potrebno je da se izvrši određeni građevinski zahvat da bi taj put bio mnogo bolji i da bi se do muzeja Stari Brod moglo prići automobilima“, naveo je Đurević.

Načelnik opštine Rogatica Milorad Jagodić naglasio je da će ovo rješenje biti na dobrobit i mještana i opština Višegrad i Rogatica.

„Nastojaćemo da se za parastos naredne godine dođe putem iz Višegrada u kompleks Stari Brod“, istakao je Jagodić.

U kompleksu Stari Brod će 7. septembra biti osveštan i otkriven spomen-muzej stradalim Srbima 1942. godine.

SRNA