Почиње прољећна акција чишћења и уређења града

31.03.2018.

Акција уређења Вишеграда почиње у понедјељак, 2. априла, с циљем да током априла буде прикупљено што више отпада који угрожава животу средину, рекао је начелник општине Младен Ђуревић.

Акција ће обухватити чишћење и уређење градских улица, зелених површина, шеталишта и путне правце Вишеград-Вардиште, Незуци-Устипрача, Хан брдо-Горња Лијеска и пут од новог моста до Саса.

Ђуревић је навео да ће акција бити спроведена у сарадњи са грађанима, школама, установама, те у координацији са предузећима која ће вршити одвоз отпада.

Начелник општинског Одјељења за инспекцијске послове Милица Станчић рекла је да уређење четири путна правца почиње 2. априла, у насељима Црнча и Околишта 7. априла, у Гарчи и Главици 14. априла, а у Бикавцу, Горњем и Доњем Шегању и насељу Душче 21. априла, док ће ужи центар града обухватити 28. априла.

Према њеним ријечима, акција „Април – мјесец чистоће“ биће реализована у сарадњи са Комуналним предузећем „Комуналац“, Ватрогасном јединицом и Шумским газдинством „Панос“.

Из општинске управе позвали су грађане да се прикључе овој акцији.