Објављена коначна ранг листа за стипендије

09.03.2018.

Општина Вишеград објавила је данас коначну ранг листу стипендиста, према којој ће бити додијељено 67 стипендија.
Према наводима Комисије за додјелу стипендија, на конкурс за додјелу стипендија општине Вишеград пристигле су 124 пријаве студената у академској 2017/2018. години, који су конкурисали за једну од четири категорије стипендија.

У категорији успјешних студената додијељене су 20 стипендија и по једна стипендија у категорији студената из породице погинулих бораца и успјешних студената током средњошколског образовања. У категорији студената по основу посебног и социјалног статуса додијељено је 45 стипендија, наводе у Комисији.

Стипендија на мјесечном нивоу износи 120 КМ, а исплаћује се у десет једнаких мјесечних рата.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да ће општина додијелити стипендије и студентима који нису остварили право на стипендију, али су стекли услове по конкурсу општине, а додатна средства за исплату стипендија биће обезбијеђена ребалансом буџета.

Ђуревић је рекао да је општина Вишеград припремила нацрт Одлуке о додјели стипендија овим студентима који би остварили право на мјесечну стипендију од 50 КМ, а све с циљем подршке образовању младих.

Коначна ранг листа стипендиста доступна је на линку konacna-rang-lista-2018 на огласној табли општине Вишеград.