Засађено украсно дрвеће на више локација

20.04.2018.

Радници Комуналног предузећа „Комуналац“ из Вишеграда засадили су у сарадњи са општинском управом украсно дрвеће на више локација у ужем дијелу града, а саднице је донирало Шумско газдинство „Панос“.

Начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове општине Вишеград Александар Ђукановић навео је да је украсно дрвеће засађено код спортске дворане, Основне школе, Дома здравља, уз обалу ријеке Рзав и у насељу Гарча.

„Засађене су саднице црвеног храста, липе, брезе, жалосне врбе и ликвидамбари. Ово је наставак започетог хорти-културног уређења града“, додао је Ђукановић.

Он је подсјетио да су прошле године засађене јапанске трешње и јабланови и да се први резултати већ могу видјети.

„Циљ је да се у наредном периоду још већа пажња посвети уљепшавању града, подизањем нових дрвореда“, истакао је Ђукановић.