Занатско-трговинске радње могу да раде уз поштовање мјера

27.03.2020.

Занатско–трговинске радње на подручју општине Вишеград могу да раде за вријеме трајања пандемије вируса корона, али под одређеним условима, одлучено је на данашњој сједници Штаб за ванредне ситуације ове општине.

„Овакве врсте радњи могу да раде, под условом да поштују наложене мјере, редовно дезинфикују простор и лица на улазу, те да у простор улази једна по једна особа“, наведено је из Штаба.

Они напомињу да је обавеза свих заједница етажних власника да наставе дезинфекцију заједничких просторија, те да исту врше два пута седмично.

Општински Штаб за ванредне ситуације посебно је захвалио Ловачком удружењу „Панос“, које на различите начине помаже у оваквим ситуацијама свима, а посебно старијим лицима којима је помоћ неопходна.

„Комунално предузеће сутра ће опрати све улице у граду, послије 20.00 часова, у договору са Полицијском станицом Вишеград“, саопштено је из Штаба.

Према подацима Штаба, у кућној изолацији је 240 особа, док је са мјерама изолације завршило 29 лица.