За јавну расвјету 220.000 КМ

18.12.2019.

Општина Вишеград издвојила је из буџета око 220.000 КМ за наставак постављања јавне расвјете у овој локалној заједници, речено је Срни у општинском одјељењу за просторно уређење и стамбено-комуналне послове.
Начелник ресорног одјељења Александар Ђукановић рекао је да је ово одјељење припремило документацију за расписивање тендера за изградњу јавне расвјете.

„Изградња јавне расвјете подразумијева проширење постојеће расвјете и овјетљење насељених мјеста која до сада нису имала изграђену расвјету. Ријеч је о насељима Добрунска Ријека, Гребен, Мушићи, Јагодина, Глогова и Вардиште, те Улици 9. јануара“, истакао је Ђукановић.

Ђукановић је додао да се очекује да радови крену почетком године.

„Општина Вишеград има потписан уговор за изградњу расвјете у Прелову, освјетљење улица Гаврила Принципа, Карађорђева и дио насеља Међеђа. Радови ће и у овим насељеним мјестима кренути почетком године“, најавио је Ђукановић.

Он је напоменуо да је план да у наредној години буде урађена и процјена замјене постојеће расвјете новом ЛЕД расвјетом.

Општина Вишеград је у посљедње три године за изградњу јавне расвјете издвојила готово 500.000 КМ.