У суботу шетња за оздрављење

27.09.2017.

У суботу, 7.  октобра ће бити одржана 10. по реду хуманитарна манифестација под називом – Трка за оздрављење -, на Вилсоновом шеталишту у Сарајеву, на којој ће учешће узети и чланови удружења АСКА из Вишеграда, те грађани који су се претходно регистровали за одлазак у Сарајево.

„Циљ је подизање свијести о карциному дојке у нашој држави  и промовисању раног откривања ове болести“, каже предсједница АСКЕ Светлана Новаковић, те додаје да у шетњи здравља учествују грађани из преко 40 градова БиХ.

Прикупљена средства ће, као и до сада, бити утрошена за бесплатне мамографске прегледе, затим за набавку пакета прве помоћи за оперисане жене и за куповину неопходних  лијекова.

„Превоз до Сарајева из Вишеграда је обезбиједило предузеће „ХЕ на Дрини“ а  хуманитарни пакети који буду намијењени Удуржењу Аска из Вишеграда,  биће уступљени Дому здравља Вишеград  за помоћ женама обољелим од карцинома дојке“, казала је Новаковићева.

Радио Вишеград