У основној школи рад организован у двије смјене

28.08.2020.

Директор Основне школе „Вук Караџић“ Момир Радојчић рекао је новинарима да ће први школски дан за ученике ове образовне установе протећи у упознавању са предвиђеним мјерама, тако да се неће поштовати стандардни распоред.

„Од сриједе, 2. септембра, свака смјена радиће у двије групе ученика, док је у Школи рад организован у двије смјене. Ученици првих разреда у два одјељења ће похађати наставу у првој смјени, а једно одјељење у другој смјени“, навео је Радојчић.

Он је напоменуо да ове године неће бити традиционалног пријема за првачиће, а за свако од три одјељења првачића биће организован посебан пријем од 11.00 часова.

Радојчић је додао да ове школске године ученици неће имати кабинетску наставу, да ће сваки разред имати своју учионицу, а користиће се и два улаза.

Он је нагласио да су испоштоване све препоруке и упутства надлежних органа.

„Наставници и запослени су добили детаљне препоруке. Захваљујући Влади Републике Српске, добили смо довољно средстава за дезинфекцију и свега осталог што је потребно да ученици и запослени буду безбједни“, рекао је Радојчић.