Традиционални успон планинара на Велики Столац

20.09.2017.

Планинарско друштво „Столац“ из Вишеграда организоваће у суботу, 23. септембра, традиционални успон на Велики Столац, у којем ће учествовати 100 планинара.

У походу на 1.673 метра надморске висине, очекују се планинари из Младеновца и Крагујевца, те из Рогатице, Сокоца, Власенице и Пала.

Члан Планинарског друштва „Столац“ Братислав Антић рекао је Срни да је окупљање учесника предвиђено за петак, 22. септембра, у Планинарском дому у Гостиљи.

„Полазак на успон је у суботу у 8.00 часова. Велики Столац се налази на надморској висини од 1.673 метра, а вријеме потребно за његово освајање је девет часова“, навео је Антић.

Он је истакао да је за све учеснике обезбијеђен ручак у Дому, а у вечерњим часовима биће одржана додјела захвалница, те дружење.