Прошле године склопљена 53 брака

16.01.2020.

На подручју општине Вишеград прошле године склопљена су 53 брака, исто као и 2018. године, речено је Срни у општинској Матичној служби.

„У матичне књиге вјенчаних редовно је уписано 33 бракова, а рјешењем Одјељења за општу управу 20“, навели су у овој служби.

Педесетогодишњи мушкарац најстарији је младожења у претходној години, најмлађи је имао 20 година, а млада 22 године, подаци су Матичне службе.

Прошле године није склопљен ниједан малољетнички брак.

Јереј Саво Тривковић рекао је да је на Црквеној општини 25 вјенчаних у току године и да није нимало охрабрујуће.

„Велики задатак је на свештенству, породици, родитељима, цијелој православној Цркви да сачува светост и дух брачних заједница“, истакао је Тривковић.

Он је додао да је живот мужа и жене у заједници Господња заповијест дата људима још у Старом Завјету.

„Сваком људском бићу, мушкарцу или жени, дате су двије могућности – брачна заједница и монашки завјет. Православни брак има велику одговорност за цијело човјечанство. Православни црквени брак је оличење моралног живљења, а брак још благословен породом има примарну сврху обезбеђивање начина људском роду да спасава своје душе“, рекао је Тривковић.