Пријављено 25 пливача за Часни крст

15.01.2020.

За традиционално богојављенско пливање за Часни крст у Вишеграду пријављено је 25 учесника из ове локалне заједнице, Рудог, Фоче, Сокоца, Рогатице и Бијељине, рекао је Срни свештеник Драган Вукотић.

Српска православна црквена општина Вишеград и општина Вишеград организатори су пливања за Часни крст, које ће бити одржано на Богојављење у недјељу, 19. јануара.

Такмичењу храбрих пливача претходиће литургија и освештање богојављенске водице, у храмовима на Мегдану и Андрићграду са почетком у 9.00 часова.

За све учеснике обезбијеђене су пригодне награде – побједнику ће, осим крста, који је главна награда, бити додијељен и златник који поклања Недељко Перишић, који је у пливању за Часни крст побиједио 2015. године.

Пливање за Часни крст, које ће почети у 12.00 часова, биће одржано на стази дугој 33 метра – од ћуприје на Дрини до простора испод тераса хотела „Вишеград“.