Постављен нови иконостас у Цркви у Андрићграду

25.06.2018.

У Цркви Светог кнеза Лазара и свих српских мученика у Андрићграду данас је постављен нови иконостас који ће бити освештан 28. јуна, на крсну славу овог храма – Видовдан.

Протојереј ставрофор Драган Вукотић рекао је да је постављено осам икона у природној величини, које су урађене у позлати.„Иконе су радили фрескописци Александар Живадиновић, Пера Вујовић, Дарко Милојевић и Милош Рончевић, а дуборез на иконостасу Рајко Шиниковић из Вишеграда“, навео је Вукотић.Он је додао да ће у сриједу 27. јуна, у овој цркви бити служени вечерња служба и парастос српским мученицима, а у четвртак, 28. јуна, у 9.00 часова Света архијерејска литургија коју ће предводити Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом.

У 11.00 часова бити обављено освештање иконостаса у овом храму, а у 11.30 часова кренуће свечана литија, након чега ће бити обављено ломљење славског колача.

Свечани ручак за госте заказан је у хотелу „Андрићев конак“ у 12.00 часова.

Храм посвећен Светом цару Лазару и косовским мученицима у Андрићграду представља пројекат режисера Емира Кустурице и изграђен је у рекордном року, за непуна два мјесеца.