Показна вјежба уништавања експлозивних средстава под водом

31.07.2020.

Припадници тимова за подводно деминирање Републичке управе цивилне заштите, у сарадњи са Специјалном антитерористичком јединицом Министарства унутрашњих послова Републике Српске одржали су данас у Вишеграду показну вјежбу уништавања експлозивних средстава под водом.

Помоћник директора Републичке управе цивилне заштите Драган Кос рекао је да је овом вјежбом показано да су спремни за евентуалне изазове уништавања експлозивних средстава веће количине, габарита и експлозивног пуњења на мјестима гдје је угрожена безбједност људи.

Он је додао да Републичка управа цивилне заштите планира да у Вишеграду направи регионални центар за обуку.

„Ту активност ћемо спровести уз подршку општине Вишеград и предузећа `Воде Српске`“, додао је Кос.

Замјеник начелника општине Вишеград Младенко Тасић истакао је важност формирања регионалног центра за обуку за спасавање на води и под водом чије ће сједиште бити у Вишеграду.

„У ово доба године, када је велики број туриста у Вишеграду и када је ријечни саобраћај омасовљен, на такав начин моћи ћемо најбрже и најбоље да дјелујемо.
Остварила се идеја коју смо прижељкивали годинама, имаћемо једну врсту сигурности уколико се десе немиле ситуације“, рекао је Тасић.