Похвале за рад општинског Штаба за ванредне ситуације

15.04.2020.

Помоћник директора Републичке управе Цивилне заштите Биљана Пајић рекла је да су приликом посјете Вишеграду обишли и карантин у овој локалној заједници и гранични прелаз Вардиште.

„Јако смо задовољни, све похвале за карантин. Ријеч је о једном боље организованом карантину у локалним заједницама Републике Српске. Обишли смо и гранични прелаз Вардиште, који није један од фреквентнијих граничних прелаза у Вардишту, тако да није било особа на прелазу у карантину“, навела је Пајићева.

Она је похвалила Штаб и рад наченика, те истакла да општински Штаб за ванредне ситуације у Вишеграду свакодневно засједа, да су јако организовани, као да су информације које су изнијели усклађене са мјерама Републичког Штаба.

Према информацијама Штаб за ванредне ситуације 51 особа је у кућној изолацији, девет лица је у карантину локалне зајенице, а здравствени надзор напустило је 317 особа.