Подршка општине у раду обданишта „Невен“

25.04.2023.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић разговарао је током посјете обданишту „Невен“ са директором Данком Митровић и запосленим у овој установи о могућностима унапређења услова за боравак дјеце.

Ђуревић је рекао да је Обданиште „Невен“ једна од бољих установа, не само у Вишеграду, него и у Републици Српској, за шта су заслужни сви запослени, али и директор Митровићева, која је своју канцеларију уступила за боравак новоформиране пете групе дјеце.

„Радује нас вијест да има још нових малишана на листи чекања за упис у обданиште и већ сада ћемо приступити рјешавању овог питања. У плану је и набавка новог посуђа чиме ће бити употпуњени сви садржаји ове веома значајне установе“, истакао је Ђуревић.

Директор обданишта „Невен“ Данка Митровић рекла је да им је оснивач општина Вишеград, на челу са начелником, најбољи партнер у обављању наше основне дјелатности – дневне бригe о дјеци, без чије помоћи не би могли реализовати све оно добро што се дешава у овој предшколској установи.

У обданишту „Невен“ тренутно борави око 120 малишана распоређених у пет вршњачких група и 40 предшколаца.