Подијељена помоћ за 100 социјално-угрожених домаћинстава

20.05.2020.

Представници швајцарске организације „Каритас“ и општине Вишеград подијелили су данас 100 прехрамбено-хигијенских пакета за социјално-угрожена домаћинства са подручја ове локалне заједнице.
Представник општине Вишеград Радмило Михајловић рекао је новинарима да је овим пројектом настављена сарадња између општине Вишеград и швајцарског Каритаса.

„У овој помоћи биће подијељени пакети за 119 домаћинстава, од тога 100 домаћинстава за три мјесеца и за наредна два мјесеца додатних 19 домаћинстава, која су идентификовани из социјално угрожена категорија. Каритас је обезбиједио средства, а општина Вишеград је извршила набавку и дистрибуцију ових пакета“, истакао је Михајловић.

Михајловић је навео да су корисници одабрани у сарадњи са Центром за социјални рад Вишеград, савјетима мјесних заједница и удружењима.

Представник Каритаса Бранка Поповић рекла је да је Вишеград једна од 19 општина у БиХ које подржава та организација.

„Пројекат је замишљен тако да ће корисници хуманитарне пакете добијати три мјесеца. Ово је прва подјела, а у наредна два мјесеца ће добити још два пакета“, напоменула је Поповићева.

Укупна вриједност прехрамбено-хигијенских пакета износи око 22.600 КМ.