Око 2.500 спортиста из региона на МОСИ у Ужицу

10.07.2024.

Свечаним отварањем на стадиону „Радомир Антић“ у Ужицу почеле су 59. Међуопштинске омладинске спортске игре /МОСИ/ које су окупиле око 2.500 спортиста из пограничних крајева Србије, Црне Горе и Републике Српске, односно БиХ.

Игре је свечано отворила каратисткиња Лидија Трмчић.

Присутнима се обратила градоначелник Ужица Јелена Раковић Радивојевић која је поздравила све спортисте и пожељела им добро такмичење и лијеп боравак у овом граду.

Она је истакла да је Ужице спремно да угости све учеснике ове манифестације.

Радивојевићева је додијелила захвалнице истакнутим појединцима који су допринијели развоју и очувању МОСИ.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић који присуствује овим играма у Ужицу рекао је да је У Ужицу и 80 спортиста из Вишеграда.

„Очекујемо добре резултате, а Висеград је домаћин наредне године 60. јубиларни МОСИ, припреме су у току и вјерујем да ћемо бити добри домаћини“, истакао је Ђуревић.

Отварању ове манифестације присуствовали начелници општина Вишеград Младен Ђуревић, Ново Горажде Мила Петковић, Соколац Милован Бјелица.

Вечерас ће на Тргу партизана бити одржан концерт Дејана Петровића и Биг бенда, сутра Амедеус бенда, а у петак, 12. јула, концерт Жељка Васића. У суботу 13. јула на Тргу партизана наступиће група Кербер.

МОСИ ће трајати до недјеље, 14. јула, када заставу домаћина за сљедећу годину преузима Вишеград.