Одржано пјесничко вече „Читаоци и пјесници“

21.02.2020.

У Дому културе у Вишеграду одржано је пјесничко вече под називом „Читаоци и пјесници“ на којем су своје пјесме говорили пјесници из ове општине.

Предсједник Друштва љубитеља писане ријечи „Мост“ Славко Хелета рекао је синоћ да је ово друштво ушло у двадесет прву годину постојања.

„Имамо доста старијих чланова, али радује то да се појављују млади пјесници. У протеклим годинама ово друштво оставља два зборника радова, скоро 60 ауторских књига и све оне се налазе у библиотеци“, истакао је Хелета.

У оквиру ове вечери најактивнијим читаоцима Народне библиотеке „Иво Андрић“ уручене су пригодне награде – књиге и бесплатна чланарина за наредну годину.

Директор Библиотеке Бојан Пецикоза рекао је да је у категорији пензионера награђена Нада Ђурић, у категорији одраслих Вера Пецикоза, у категорији средње школе Марија Шљука и у категорији основне школе Катарина Елез.

„Библиотека је наградила и три најмлађа активна читаоца Вука Милошевића, Стефану Бенђо и Василија Мишковића“, истакао је Пецикоза.