Одржана обука за израду бизнис планова и радионица о значају учешћа у мјесним заједницама

11.06.2024.

У Вишеграду је данас одржана радионице за жене и младе о значају учешћа у раду мјесних заједница и обука о изради бизнис планова за представнике удружења, организација и мјесних заједница.

Општина Вишеград организатор је ових активности, а обуку реализује Центар за истраживања и студије ГЕА из Бањалуке.

Координатор пријекта Јелена Савовић Тодоровић из општине Вишеград рекла је да је данас презентован процес и начин израде пословних бизнис планова за представнике мјесних заједница као и јавних установа.

„Паралелно са овим едукативним предавањем у просторијама Друштвеног центра одржана је радионица за жене и младе о значају учешћа у раду мјесних заједница“, истакла је Савовић Тодоровић.

Она је нагласила да ће обуке бити настављене до 14. јуна, а да је за то вријеме планирана и обука за припаднике Цивилне заштите о процедурама поступања у ванредним ситуацијама, као и радионица о промоцији и продаји аутентичног туристичког производа у руралним срединама, те начину покретања малог туристичког бизниса на селу.

Обуке се реализују као дио активности „Јачање друштвеног центра“ у склопу пројекта „Јачање улоге мјесних заједница у БиХ“, који финансирају Влада Швајцарске и Шведска а спроводи Развојни програм Уједињених нација /УНДП/.