Одржан састанак са представницима УНДП-ија

28.09.2017.

У оквиру Пројекта интегрисаног локалног развоја, чланови Развојног тима за израду стратегије развоја општине Вишеград, јуче су одржали  састанак са представницима Развојног програма Уједињених нација (УНДП-ија), на којем је било ријечи о даљим активностима у процесу израде стратегије развоја Вишеграда.

Консултант УНДП-ија Марко Мартић овим поводом је истакао да општина Вишеград има прилику да уз помоћ УНДП-ија направи свој развојни стратешки документ за наредних десет година, који је предуслов за квалитетно управљање развојем на локалном нивоу.

“ Пред нама је период интензивног рада од 10 мјесеци у оквиру којег ћемо покушати да што боље припремимо стратешку платформу, одредимо циљеве, конкретне мјере и програме како би Вишеград имао добру стратегију развоја“, рекао је Мартић.

Стратегија се ради уз техничку помоћ Развојног програма УНДП-ија, а у саставу пројекта интегрисаног развоја (ИЛДП), и методологије за интегрално планирање локалног развоја (МИПРО).

Радио Вишеград