Одиграна представа „Мирка“ о безбједности дјеце у саобраћају

27.02.2025.

У Вишеграду је данас изведена едукативна представа „Мирка“ у којој глумци Дјечијег позоришта Републике Српске кроз игру и забаву уче дјецу о безбједном понашању у саобраћају. Представник Агенције за безбједност саобраћаја Републике Српске Никола Торбица истакао је да је ове представа намијењена дјеци првог, другог и трећег разреда основне школе.

„Дјеца се на представи упознају о саобраћају, безбједности а глумци кроз представу на шаљив начин показују дјеци правила која су важна када се крећу као пјешаци и бициклисти. На занимљив начин учимо дјецу о безбједном саобраћају“, истакао је Торбица.

Он је нагласио да је представа једна од квалитетнијих пројеката и да има континуитет, а имају и показатељи који говоре да има побољшања у кретању дјеце као пјешака или бициклиста.

Торбица је навео да су ученици на крају представе добили саобраћајно-образовне сликовнице и бојанке у којима су наведена правила понашања у саобраћају, односно оно шта не смију да раде.

Министарство саобраћаја и веза, Агенција за безбједност саобраћаја и Ауто-мото савез Републике Српске од 2014. године реализују образовну представу „Мирка“ која доприноси унапређењу саобраћајног образовања и васпитања дјеце раног школског узраста.