Објављен конкурс за додјелу 105 стипендија

31.10.2019.

Општина Вишеград објавила је конкурс за додјелу 105 стипендија за студенте првог циклуса студија у 2019/2020. години, а рок за подношење пријава је 21. новембар.
У конкурсу је наведено да ће стипендије бити додијељене редовним студентима који су уписали основне студије у високошколским установама, у складу са одредбама Закона о високом образовању.

Услови за добијање стипендије су да студент има пребивалиште на подручју општине Вишеград непрекидно три године, да не прима стипендију из других јавних извора финансирања, те да је уписао завршну годину студија до 26. године живота.

За студенте који су уписали прву годину студија услов је да су током средње школе имали просјечну оцјену 3,8 и више.

Студенти, који испуне прописане критеријуме и потпишу уговоре о стипендирању са општином, добијаће 10 мјесечних стипендија од по 120 КМ.