Новогодишња представа и пакетићи за најмлађе

27.12.2018.

У Андрићграду је данас одиграна новогодишња представа за дјецу и подијељено 150 пакетића за најмлађе Вишеграђане, у организацији Руског центра науке и културе у Србији, Андрићграда и општине Вишеград.

Руководилац дјечијег руског аматерског позоришта „Сунчани зекица“ Марина Галогажа изразила је задовољство због извођења представе у овом граду.

„Врло радо долазимо у Вишеград, наступали смо широм Србије, али је вишеградска публика најзахвалнија. Овдје увијек наступамо са руским бајкама и за тему имамо сукоб добра и зла“, истакла је Галогажа.

Представник Руског центра науке и културе у Београду Наталија Милошевић рекла је да ова институција слави јубилеј – 85 година рада.

„То је једна од најстаријих руских културних институција у Србији и на овим просторима. Трећи пут заредом организујемо новогодишње дјечије представе заједно са Андрићевим институтом у Андрићграду и општином Вишеград, а надам се да ће то прерасти у традицију“, навела је Милошевићева.