Нова опрема за емитовање програма

07.06.2019.

Радио Вишеград добио је нову опрему за емитовање програма, а 10.000 КМ обезбиједила је општина Вишеград.

Директор овог медијског предузећа Љубинка Васиљевић рекла је да је Радио добио нови линк, чиме је побољшан сигнал који је сада стерео и у пуном капацитету.

„Захваљујући подршци општине и начелнику успјели смо да обновимо опрему и купимо све што је од техничких ствари потребно за емитовање програма, а то су микрофони, миксета, звучници, линк и слушалице“, навела је Васиљевићева.

Васиљевићева је додала да је новим линком ријешен дугогодишњи проблем, те да се добило и на квалитету звука, али и рада ове станице.

„Побољшани су сви услови за рад, а трудимо се да будемо информативни, објективни и тачни – на корист свих слушалаца“, истакла је Васиљевићева.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је сарадња општине и Радија на високом нивоу.

„Програмска шема овог медија је много боља него раније, на задовољство свих слушалаца. Захваљујући новим технологијама, слушаоци широм свијета могу да чују програм радија“, рекао је Ђуревић.

Радио Вишеград емитује десеточасовни програм, од 8.00 до 18.00 часова. Основан је 20. априла 1992. године.