Не прелазити у друге локалне заједнице

21.03.2020.

Општински Штаб за ванредне ситуације у Вишеграду наложио је становништу да не прелази у друге локалне заједнице због забиљежених случајева вируса корона у сусједним општинама.

Из Штаба су истакли да није дозвољено да се воће и поврће узима голим рукама, а препоручено је да се све што се купи опере прије употребе и да се
воће потопи у раствор соде бикарбоне на 10 минута.

На сједници Штаба је закључено да ће хотел „Вишеград“ припремати храну за карантин у Вардишту да би људи имали оброке и све услове током боравка у изолацији, те да шатори у Вардишту морају имати све неопходне услове и да је потребно одвојити пошту у Врадишту од карантинског дијела.

Један од закључака Штаба је да се дода хлор у цистерне када се дезинфикују улице, као и да се појача надзор над људима у карантину.