Настављена акција чишћења и уређења

19.04.2019.

Чишћењем спортских терена у насељу Гарча у Вишеграду настављена је прољећна акција уређења општине, у којој су учествовали становници насеља, запослени у предузећу „Дирекција за изградњу и развој“, те бројни спортисти из општине.

„Фудбалери, одбојкашице, каратисти, чланови школе `Бамби соко` и сви ми заједно уз подршку општине Вишеград учествујемо у акцији чишћења и стварања бољих услова за младе“, рекао је Јадранко Јањић из предузећа „Дирекције за изградњу и развој“.

Он је истакао да ће чишћење бити настављено на теренима у насељу Бикавац, Црчни, Душчу и код школе у Добруну.

Начелник Одјељења за инспекцијске послове општине Милица Станчић рекла је да су активности реализоване у оквиру акције „Април, мјесец чистоће“.

Она је напоменула да је акција почела 1. априла када је око 200 учесника сакупљало смеће на подручју Вишеграда које је касније одложено на општинску депонију.

„Комунална полиција вршиће контроле које се тичу одлагања отпада на подручју општине, те зато позивамо становништво да отпад одлажу на за то предвиђена мјеста“, напоменула је Станчићева.