Манастир у Вардишту обиљежио крсну славу

06.06.2019.

Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом служио је данас, у присуству великог броја вјерника, Свету архијерејску литургију поводом славе Манастира Вазнесења Господњег у Вардишту код Вишеграда – Спасовдана.

Након литургије обављен је обред ломљења славског колача и лицитирање црквених барјака, уз свечану литију око храма.

Митрополит дабробосански истакао је да је данашњи празник дан Спаситеља, јер је он васкрсењем и страдањем започео мисију спасавања човјека.

„Данас, на дан вазнесења Господа, наша људска природа бива заједно са Христом вазнесена на небеса и постављена са десне стране Оца небескога. Зато је велики и чудесни празник Спасовдан празник када се прослављају, не само Бог, него и човјек и природа“, нагласио је митрополит Хризостом.

Игуманија манастира Јефимија рекла је да је слава прослављена у присуству великог броја вјерника, а да им је посебна част што је литургију служио митрополит Хризостом.

Она навела да је у изградњи конак у склопу манастира у којем ће ускоро бити келије за велики број монахиња.

Црква Вазнесења Господњег грађена је од 1991. до 1996. године. Храм је освештао тадашњи митрополит дабробосански Николај 21. јула 1996. године, а те године је основана вардишка парохија издвајањем из добрунске. Манастир је настањен монахињама од августа 2007. године.