Љубав према отаџбини – заставе дуж главних саобраћајница

03.01.2020.

Вишеград је окићен заставама Републике Српске, поводом обиљежавања 9. јануара – Дана Републике, речено је Срни у општинској управи.

Из општине су навели да су заставе постављене дуж главних саобраћајница и на Тргу палих бораца, те да је тако исказана љубав према отаџбини и дат допринос да прослава 9. јануара буде што величанственија.

У општини Вишеград подсјећају да је 9. јануар веома важан за Србе у Републици Српској јер је тога дана 1992. године на Палама тадашња Скупштина српског народа у БиХ, након неуважавања воље Срба од Бошњака и Хрвата, прогласила Српску Републику БиХ, а 12. августа исте године назив је промијењен у Република Српска.

„Циљ је да млађе генерације јачају Републику Српску и да својим радом доприносе њеном јачању“, поручили су из вишеградске општине.