Ликовна колонија од 25. до 29. августа

10.08.2017.

У Градској галерији Вишеград, у току су припреме за 24. Ликовну колонију, која ће се одржати од 25. до 29. августа.

Вршилац дужности директора Градске галерије Славко Тушевљак рекао је да је то традиционална колонија, која је препознатљива на ширем подручју.

„Очекујемо око двадесетак учесника из Републике Српске, Федерације БиХ, Србије и Црне Горе“, каже Тушевљак.

Он истиче да ће на Ликовној колонији учествовати истакнути умјетници, међу којима су вајар Љубомир Лацковић из Земуна, академски сликари Владан Терзић и други афирмисани сликари.

„Први пут ћемо повезати Андрићград и Ликовну колонију, што раније није био случај“, додао је Тушевљак.

Мотиве за умјетничка дјела ствараоци ће потражити у манастиру Добрун, на вишеградском старом мосту, у Андрићграду, кањону Дрине и на другим мјестима.

Организатор Ликовне колоније је Градска галерија Вишеград, уз покровитељство општине Вишеград и Хидроелектране Вишеград.