Фестивал фолклора “Лицидерско срце” у суботу у Андрићграду

13.08.2024.

Вишеград ће у суботу, 17. августа, бити домаћин Међународног дјечијег фестивала фолклора “Лицидерско срце” који ће окупити 1.100 учесника из 12 земаља.

На фестивалу учествују млади из Еквадора, Боливије, Словачке, Чешке, Бугарске, Кине, Бурундија, Туниса, Молдавије, Грчке, Републике Српске и Србије.

Републику Српску ће ове године на фестивалу представљати културно-умјетничка друштва “Семберија” из Бијељине, “Пелагић” из Бањалуке и “Краљ Петар Први Ујединитељ” из Вишеграда.

У Општинској управи Вишеград Срни је речено да ће манифестацији у Андрићграду присуствовати и министар трговине и туризма Републике Српске Денис Шулић и начелник општине Вишеград Младен Ђуревић.

Промоција монографије “Тајна лицидерског срца” биће одржана у Андрићевом институту у 16.30 часова, док је пријем учесника у Градској кући најављен за 17.30 часова.

Свечани дефиле учесника почеће у 18.30 часова и кретаће се од моста Мехмед-паше Соколовића, Улицом краља Петра Првог до Андрићграда, гдје ће у 19.00 часова бити одржан фестивал фолклора.

Свечано отварање Фестивала је у четвртак, 15. августа, у 20.00 часова на Тргу партизана у Ужицу.

Фестивал “Лицидерско срце” трајаће до понедељка, 19. августа, а одржава се у Ужицу, на Златибору и у Вишеграду.

Фестивал организује Удружење грађана ЕРА из Ужица, а суорганизатори су Представништво Републике Српске у Србији, град Ужице и општина Чајетина, уз подршку Министарства правде и Министарство културе Србије.