Дрина порибљена пастрмком и шарaном

29.06.2018.

Ријека Дрина порибљена је са 2.500 килограма шарана и са око 700 килограма пастрмке, рекао је предсједник Рибарског еколошког удружења за заштиту вода „Дринска језера“ из Вишеграда Александар Којић.

Према његовим ријечима, удружењу је помоћ у порибљавању пружило предузеће „Хидроелектране /ХЕ/ на Дрини“.

„Ово много значи за ријеку Дрину, а посебно порибљавање шарана, што се може примијетити на броју уловљених риба. Захваљујем се Хидроелектрани `Вишеград`“, истакао је Којић.

Извршни директор за инвестиције и развој Хидроелектране „Вишеград“ Миле Перић рекао је да се и овим показује да је ово предузеће друштвено одговорно, те да извршава све законске обавезе према сливу ријеке Дрине.

„Рибарство је једна од привредних грана која посебно гравитира у нашем сливу“, додао је Перић.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић подсјетио је да се традиционално врши порибљавање језера.

„Обавеза Хидроелектране `Вишеград`, у складу са еколошком дозволом, је порибљавање и то је још један показатељ да ово предузеће испуњава све оно што се тражи“, рекао је Ђуревић.

Он је истакао да је ово јако добра акција коју треба подржати, те напоменуо да се нада да ће и наредних година бити предузимано порибљавање.