Драгица Грбић добитник књижевне награде „Милорад Цумбо“

04.01.2017.

Пјесникиња Драгица Грбић из Вишеграда добитница је књижевне награде „Милорад Цумбо“ у 2016. години.

Конкурс за ову награду сваке године расписује Интернет портал књижевног клуба „Саборник“ из аутралијског града Перта.

Члан жирија Вера Цветановић рекла је новинарма да се пјесма Драгице Грбић „Сунце у нама“ „својом аутентичном лирском осебујношћу издвојила између више од 500 пријављених пјесама“.

„Ова пјесма посебно потврђује да је хоризонт поимања савременог пјесништва много шири, а схватање поезије као умјетности ријечи и најсложенијих људских израза дио свакодневне збиље“, додала је Цветановићева.

Драгици Грбић Повеља за књижевну награду „Милорад Цумбо“ биће уручена путем поштанског сервиса, а у Перту ће чланови „Саборника“ приредити пригодно књижевно вече поводом проглашења ове награде.

„Саборник“ расписује конкурс за ову награду од 2012. године у знак сјећања на пјесника Милорада Цумбу који је 1992. године погинуо бранећи Републику Српску, а циљ конкурса је и његовање ћирилице.