Дониране вриједне књиге Народној библиотеци „Иво Андрић“

28.11.2017.

Браћа Жарко и Данко Пушичић, власници предузећа „Златар шпед“ из Вишеграда донирали су око 30 књига Народној библиотеци „Иво Андрић“ у Вишеграду.

Власник предузећа Данко Пушичић рекао је да жели да помогне локалном становништву, а прије свега читаоцима, да се упознају са новим издањима различитих књига.

„Сигуран сам да ће нови наслови, које смо обезбједили, учинити да суграђани квалитетно испуне своје слободне вријеме и да уживају у књигама“, истакао је Пушичић.

Он је додао да његов брат Жарко и он имају 11 дјеце и да је њихов заједнички циљ да посебно младим суграђанима укажу на значај читања.

Директор библиотеке Бојан Пецикоза рекао је да ће књиге значити много за читаоце и за библиотеку.

„Ради се о новим, актелним насловима, које до сада нисмо имали“, казао је Пецикоза.

Он је захвалио и истакао да свака донација много значи, како би изашли у сусрет читаоцима.