Ђуревић: Цркве и манастири чувају идентитет

28.11.2023.

Општина Вишеград наставиће да помаже цркве и манастире јер они чувају идентитет и окупљају вјерни народ, што је веома значајно у овим временима, истакао је начелник општине Младен Ђуревић.

Ђуревић је данас са монахом Михајлом из манастира Добрун разговарао о пројектима реализованим у претходном периоду и о ономе што ће се радити у будућности.

„У манастир Добрун долазе вјерници са свих страна и нама је задовољство да овај манастирски комплекс има све што је потребно. Хвала монасима који чувају православно предање“, нагласио је Ђуревић.

Монах Михајло приликом посјете општини Вишеград уручио је Ђуревићу захвалницу братства манастира Добрун за несебичну дугогодишњу помоћ овом манастиру.

Манастир Добрун из 14. вијека, удаљен 12 километара од Вишеграда, духовно је уточиште за вјернике са свих страна свијета.

У оквиру манастирског комплекса налази се Музеј Првог српског устанка, Галерија, као и Музеј Митрополије дабробосанске.