Данас у Вишеграду показно – тактичка вјежба

14.06.2024.

Министарство унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске организоваће данас у Вишеграду показно-тактичку вјежбу под називом „Терористички напад на штићену личност“, којој ће присуствовати ресорни министар Синиша Каран и директор Полиције Српске Синиша Кострешевић, саопштено је из МУП-а.

У показној вјежби, коју припрема и организује Центар за обуку, учествоваће полицијски службеници Управе за обезбјеђење личности и објеката, припадници Специјалне анититерористичке јединице са Хеликоптерском јединицом и Ронилачким тимом, те припадници Полицијске управе Фоча /Јединица Жандармерије Фоча, полицијске станице Фоча и Вишеград/.

Учествоваће и представници локалне заједнице Вишеград – туристички брод Андрићграда, Служба хитне помоћи, Ватрогасна јединица и Одјељење цивилне заштите Вишеград.

Почетак вјежбе заказан је у 12.00 часова на молу на ријеци Дрини код Андрићграда, а након вјежбе предвиђене су изјаве за новинаре.