Чланице Сокола обиљежиле крсну славу

25.12.2017.

У Народном дому манастира Светог Николаја у Добрунској Ријеци код Вишеграда чланице секције кућне радиности Српског соколског друштва „Соко“ обиљежиле су данас крсну славу – Преподобног Спиридона Чудотворца.

Чин ломљења славског колача обавио је архимандрит Јован Гардовић, уз саслужење јеромонаха Серафима Глигића и јерођакона Гаврила Ђурића, наводећи да чланице ове секције његују традицију својих бака и мајки.

Предсједник секције кућне радиности Бранка Чарапић рекла је да се двадесетак домаћица из Вишеграда прије 12 година прикључило Српском соколском друштву „Соко“ оформивши једну од његових осам секција.

„Наше чланице завршиле су курс народног ткања и израђују ткане, плетене, хеклане и везене предмете. Захвалне смо начелнику општине Вишеград Младену Ђуревићу што је препознао наш рад тако да смо недавно урадиле прве сувенире за њихове потребе“, нагласила је Чарапићева.

Начелник Одјељења за општу управу Славче Сандев подсјетио је да осим редовног гранта општина Вишеград на разне начине помаже активности и рад свих „Соколових“ секција.