Наставља се естетско уређење зграда

22.11.2018.

У општини Вишеград данас су потписани уговори са пет представника заједница етажних власника о естетском уређењу зграда.

Начелник општинског Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Александар Ђукановић рекао је да се субвенционирање општине углавном односи на уређење фасада, али и на друге дијелове зграда.

„На неким зградама које представљају опасност и гдје су урушени кровови и одређени дијелови који се односе на вањско уређење зграде, предвидјели смо могућност субфинансирања и те врсте радова“, рекао је Ђукановић.

Према његовим ријечима, општина ће, у зависности од врсте радова, субфинансирати пројекте са учешћем и до 70 одсто.

„Надам се да ће се у буџету општине Вишеград усвојити одређена средства како би субфинансирали овакве пројекте и наредне године“, каже Ђукановић.

Општина Вишеград је данас потписала уговоре са пет заједница етажних власника, а то су ЗЕВ „Шестица“, ЗЕВ „Прво сунце“, ЗЕВ „Тунел 1“, ЗЕВ „Иве Андрића 34“ и ЗЕВ „Гранит“.