Уписано 69 првачића

25.04.2018.

У Основној школи „Вук Караџић“ у Вишеграду уписано је 69 ученика, који ће од јесени бити распоређени у три одјељења у централној школи и у једном одјељењу у подручној школи у Новом Горажду.

Директор Основне школе „Вук Караџић“ Момир Радојчић рекао је да је повећан број уписаних ученика у односу на прошлу школску годину, када је било 58 првачића.

Он је истакао да је од почетка школске 2017/18. године реализовано много битних пројеката, у којима су учествовали општина Вишеград, предузеће „Хидроелектране на Дрини“ и кабинет предсједника Републике Српске.

„Опремљене су учионице првог разреда, набављене нове табле за све учионице, урађена је реконструкција гријања, уређено је школско игралиште, набављен је дидактички материјал, информатичка опрема, уређен мокри чвор у сали“, навео је Радојчић.

Он је напоменуо да је у наредном периоду планирана замјена столарије на школској згради, уређење фасаде и спајање фискултурних сала на централно гријање, од средстава која су добили од Владе Јапана.