Почела акција чишћења града

19.09.2017.

На подручју општине Вишеград, од граничног прелаза Вардиште до центра града, обалом ријеке Дрине од Моста Мехмед-паше Соколовића до Андрићграда, те на простору до Вишеградске бање, на иницијативу општине је почело уређење града.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је Срни да се велика пажња посвећује уређењу града, како би становници живјели у чистој средини, а, уједно, примјером показали да отпад одлажу на мјеста намијењена за то.

„Ова акција, коју смо данас покренули, а у којој учествује велики број наших суграђана и радника Комуналног предузећа из Вишеграда, показује да бринемо о заштити животне средине“, навео је Ђуревић.

Он је истакао да је потребно одржавати град чистим током цијеле године, а не само када се обиљежава мјесец чистоће.

„Позивамо школе, организације, установе и наше суграђане да се укључе у акцију уређења, како би дали допринос да град буде чист и уређен“, нагласио је Ђуревић.